تکنسین درب و پنجره دو جداره از چه وسایلی استفاده می کنند؟
آلن (Allen wrench):

آچر الن هم مانند تمامی ابزارآلات موجود در صنعت پیچ و کابینت و درب و پنجره upvc و غیره کاربرد زیادی دارد من جمله همین درب و پنجره دوجداره که برای رگلاژ کردن از آن استفاده می شود. در سازه های آلومینیومی هم از این ابزار برای نصب و رفع گیر و رگلاژ استفاده می کنند. به طور کلی سازه هایی که جنسشان از یراق های فوق با کیفیت و اکسپرس ساخته شده اند از این ابزار جهت نصب و تعمیر استفاده می کنند. به دلیل فراوانی شماره و نوع آلن نمیتوان از آن چشم پوشی کرد.


آچر آلن
Screw strap (پیچ بند):

این ابزار جهت جدا کردن کلیه قطعات سازه دوجداره و پروفیل ها استفاده می شود. برای نصب قطعات مختلف هم از آن استفاده می شود، همچنین برای تغییر مکان لولا های درب و پنجره حتما باید ابتدا با پیچ بند، پیچ هایی که به لولاها و درب و پنجره وصل شده اند را باز کنند و سپس با یکسری کارهای اصولی و فنی مجددا در نقطه مورد نظر آن ها را وصل کنند. با توجه به این توضیحات متوجه می شویم که یکی از مهمترین ابزارآلات برای تولید، نصب و تعمیر سازه های دوجداره همین پیچ بند است و در بازار به دونوع سیمی و شارژی موجود هستند.


 پیچ بند

پیچ گوشتی(screw driver):

همه ما میدانیم که این ابزار چه قدر در طول زندگی روزمره کاربرد دارد، راهبردی ترین اختراع انسان همین ابزار است چرا که در تمامی صنایع مختلف امروزی اعم از نصب و تعمیر کاربرد دارد.پیچ گوشتی

drill (دریل) :

یکی دیگر از مهمترین ابزارآلات برای نصب و تعمیر درب و پنجره، دریل است. این ابزار به همراه پیچ بند جزء لاینفک وسایلی است که برای تولید و نصب و تعمیر است. مهمترین وظیفه ی این ابزار ایجاد حفره در فریم و چارچوب و حتی خود پروفیل (آلومینیومی یا یوپی وی سی) است که قدم اول برای اتصال لولا ها به پروفیل و فریم توسط پیچ است.

دریل

چسب سیلیکون(Silicone adhesive)+لاستیک درزگیر(Sealing rubber)

در مواقع ورود آب و گردو خاک، رطوبت، هوای گرم و سرد از این وسیله استفاده می شود، درزگیری و عایق بندی مهمترین وظیفه این ابزار است.درزگیر لاستیکی

زیر شیشه مخصوص نصب و تعمیر

اگر نیاز به تعمیر یا تعویض و نصب شیشه درب و پنجره بود از این ابزار استفاده می شود. جنس این ابزار پلاستیکی انتخاب شده است، این وسیله جهت جابه جایی شیشه های درب و پنجره استفاده می شود. تقسیم بندی بار به تمامی شیشه در این ابزار به گونه ای است که هیچ فشاری به شیشه وارد نمی کند (اگر فشار زیاد باشد منجر به شکسته شدن شیشه و یا ترک خوردن آن می شود) و موجب می شود شیشه سالم سرجای خود (داخل پروفیل) بنشیند.


زیر شیشه یو پی وی سی


scroll