پارامترهای استاندارد برای انتخاب مناسب کابینت:کابینت
برای اینکه بتوانیم بهترین کابینت را برای آشپزخانه هایمان انتخاب کنیم باید به یک سری موارد توجه کنیم. چرا که دیزاین آشپزخانه و (کابینت) آن در معرض دید همگان است پس باید شیک ترین و بهترین نوع آن را انتخاب کنیم. همچنین طراحی زیبا و دلنشین کابینت باعث آرامش و ایجاد حس خوب برای بانوان عزیز می شود.کابینت ها هر کدام خصوصیات مجزایی دارند، لذا شما باید بر اساس میزان هزینه و علایقتان آن را انتخاب کنید. اما به طور کلی کابینت هایی که از جنس چوب ( به خصوص راش روسیه و گردو و گیلاس) هستند از قیمت بالاتری برخوردارند، هم روکش چوبی دارند هم خود کابینت چوب 100 در صد است.
Membrane Cabinet


برخی افراد کابینت (ممبرین) را برای آشپزخانه انتخاب می کنند، هم ارزان تر است نسبت به نوع چوبب و هم رنگ بندی و طراحی های متنوعی دارند.(نوع چوب در رنگ بندی ها بسیار محدود هستند).
کابینت ممبرین

نوعی دیگر از کابینت که طرفدار زیادی هم دارد(کابینت هایگلس Hyglass Cabinet) می باشد، این نوع کمی گران قیمت تر از رقبایش است چرا که براق و درخشان است و در برابر رطوبت بسیار مقاوم است. باید به این نکته توجه داشت که 60 درصد ساختار برخی از کابینت ها را MDF تشکیل داده است (یا درب آن ام دی اف است یا بدنه های آنها)، باید بدانیم که ام دی اف مزایا و معایبی هم دارد. بیشترین عیب آن مقاومتش در برابر رطوبت است.کابینت هایگلسخصوصیات کابینت ها:نوع رنگ:

حتما باید نوع رنگ را با طراح کابینت مشخص کرد، یا باید تمام قسمت های کابینت با یک رنگ مشخص باشند یا به صورت 2 رنگ باشند (کابینت های 2 رنگ از زیبایی و محبوبیت زیادی برخوردار هستند).


میزان گنجایش کابینت:

یکی از دغدغه های مهم بانوان عزیز جادارای کابینت است، اگر به اندازه ای نباشند که بتوان وسایل آشپزخانه را داخل آن قرار داد می توان گفت کابینت مناسبی طراحی نشده است. لذا قبل از طراحی کابینت باید به این مورد توجه ویژه ای داشت تا بعدا با مشکل کم جایی و کوچک بودن کابینت مواجه نشویم.


جاداری کابینت

هزینه ساخت کابینت:

هزینه طراحی و نصب هر کابینتی قیمت خاص خودش را دارد. نوع جنس، روکش کابینت، نوع چوب (اگر کابینت چوبی باشد)، دستگیره کابینت، آرام بند بودن یا نبودن درب کابینت، تک رنگ یا دو رنگ بودن آن، نوع ورق فلزی استفاده شده، سبک طراحی و نوع پیچ بستگی دارد.


سبک کابینت:

دو نوع سبک برای طراحی و دیزاین کابینت وجود دارد، سبک های مدرن و کلاسیک (جنس کابینت مدرن معمولا: هایگلاس، ام دی اف، ممبرین و اچ دی اف می باشد). انتخاب هر کدام از این سبک ها بستگی به دکوراسیون منزل ها دارد، اگر دکوراسیون منزلمان کلاسیک باشد باید کابینت هم سبکش کلاسیک باشد و اگر هم سبک خانه مان مدرن باشد باید کابینت های مدرن را که از طرح ها و نقش های گوناگونی برخوردارند استفاده کرد.
نوع صفحه کابینت:

انتخاب نوع صفحه کابینت از این جهت مهم است که باید به سایر اجزای آشپزخانه هم خوانی داشته باشد، جنس های مختلفی از صفحه کالبینت در بازار موجود است، مثل گرانیت، مسی، مهندسی کوارتز، سرامیکی چوب و... . باید به این نکته توجه داشت که صفحه کابینت در معرض رطوبیت و ذرات آب زیادی است و باید مقاوت زیادی در برابر این ذرات داشته باشند. همچنین باید قابلیت شستشو را داشته باشد.


صفحه کابینت

هماهنگی رنگ کابینت با نوع دکوراسیون:

کابینت هایی که رنگ تیره ای دارند برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است چرا کخ هردو تقریبا 90 درصد پس زمینه های رنگی شان تیره است، اگر به این هماهنگی رنگ بندی توجه نکنیم دکوراسیون آشپزخانه و منزلمان از نظر ظاهری دلنشین به نظر نمی آید. این نکته هم اشاره کنیم که اگر سبک مدرن را برای چیدمان منزلتان انتخاب می کنید باید حتما کابینت را هم مدرن انتخاب کنید، مدرن از نظر رنگ بندی روشن می باشند.


scroll